Ferma Ime

Our Blog

Gliko kungulli

Përbërësit 2 kg kungull (copëza) 2 kg sheqer 200 gr arra 500 ml ujë Përgatitja 1 Pasi kungullin e keni pastruar dhe e keni prerë në copa, lërini paraprakisht në

Lexo më shumë

Gliko domateje

Përbërësit: 2 kg domate të vogla (jo pomodorini) 2 kg sheqer 2  bustina vanilje 2 lugë me lëng limoni 4 filxhan caji me ujë 3

Lexo më shumë

Akullore me fruta

Përbërësit 1 pjeshkë 2 Kivi 3/ 4 gota luleshtrydhe ½ gotё boronicë 1,5 gota rrush 1 lëng limoni  Pergatitja: 1.Tё gjithё pёrbёrёsit preni nё copa tё vogla, pёrzierjёn e fituar e

Lexo më shumë

Qofte me kungulleshka

Përbërësit: 400-500 gr kungulleshka të freskëta 2-3 kokrra vezë 1 lugë gjelle gjalpë i freskët 3-4 lugë gjelle miell për qoftet 4-5 lugë gjelle miell

Lexo më shumë
Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?