Lakër e kuqe (1 kg)

150.00 L

Përshkrim

Në jetën e përditshme lakra jeshile konsumohet më shpesh se e kuqja. Duhet të dini që konsumi i lakrës së kuqe e furnizon trupin me disa vitamina e minerale më shumë se lakra jeshile. Lakra e kuqe përmban rreth 6-8 herë më shumë vitaminë C se lakra jeshile, po ashtu është edhe më e pasur me kalcium, kalium, hekur, vitaminë B dhe beta-karoten. Vetitë medicinale: Rregullon tensionin e gjakut. Përmirëson fertilitetin tek meshkujt. Shëron ulcerën e stomakut. Mbron kundër sulmeve për shkak të aciditetit të stomakut. Sasia e lartë e vitaminës C është e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit. Konsumi i shpeshtë i lakrës së kuqe, sidomos në dimmer, ndihmon në ruajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe e shkëlqen atë. Lakra e kuqe është gjithashtu një ilaç shumë i mirë kundër akneve. Lakra e kuqe mendohet se i bën mirë trurit dhe zemrës.

Informacion shtesë

Peshë 1 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Lakër e kuqe (1 kg)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *