Domate vendi (500 gr)

140.00 L

Përshkrim

Domatja e pjekur përmban 94% ujë, 2% fibra, 1% proteina, 3% sheqerna, 300 mg% kalium, 25 mg% vitamina C, l mg% vitaminë E, acid malik e citrik dhe likopen (2mg në 100 gram), një karotenoid me veti antikanceroze. Kur ne përdorim domatet në gjellë, ajo humbet një pjesë të mirë të vitaminës C. Të gjithë ata që janë në dietë, duhet të dinë se 100 gram domate përmbajnë vetëm 20 kalori, pra një sallatë me 300 gram domate, borzilok e ndonjë karotë përmban maksimumi 100 kalori.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Domate vendi (500 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *