Kivi (500 gr)

175.00 L

Kategori: ,

Përshkrim

Kivi është i pasur me fibra dietike dhe është një zgjedhje shumë e shëndetshme për diabetikët pasi ai ndihmon në kontrollin e nivelit të sheqerit. Kivi është gjithashtu i dobishëm në parandalimin e kollitjes. Është i njohur si një furnizues shumë i mirë i dy vitaminave C dhe K. Fruti i kivit, gjithashtu, mund të parandaloj astmën dhe kancerin e zorrës së trashë. Si një frut i ëmbël dhe i vogël me një shije të veçantë, ai gjithashtu ka fuqinë për të mbrojtur sytë. Ngrënia e tij është një aktivitet thelbësor i përditshëm për të gjithë ne për të mbajtur trupin tonë funksional siç duhet.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kivi (500 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *