Mjedër (500 gr)

500.00 L

Përshkrim

Mjedra ka vlera të larta ushqyese dhe mjekësore. Frutat e tyre janë të pasura në sheqer, vitamina të ndryshme si A, C, B, kripra minerale e acide. Tek mjedra në 100 gr fruta të freskët përmbajtja e vitaminë A arin në 518 unitet (UI), ndërsa e vitaminës C 28-37 mgr dhe e acidit citrik 700-1500 mgr. Në kripa minerale frutat e mjedrës përmbajnë kripra të kaliumit, të fosforit, të kalciumit, të magnezit, të squfurit dhe të hekurit.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Mjedër (500 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *