Qepë e kuqe me varg (500 gr)

85.00 L

S’ka stok

Përshkrim

Qepët e ëmbla përmbajnë flavonoidë, të cilat i bëjnë mirë zemrës dhe pakësojnë rrezikun e sëmundjeve që i kanosen asaj. Qepët e ëmbla inkurajojnë rritjen e baktereve të mira në sistemin tretës, të njohura si prebiotikë. Këto baktere garantojnë funksionet më të mira të tretjes. Përmbajnë një substancë që njihet si kondrocite, shumë e dobishme për shëndetin e kockave. Konsumi i rregullt i qepëve të njoma promovon shëndetin e kockave dhe parandalon sëmundjet e tyre, veçanërisht osteoporozën. Përmbajtja e lartë e vitaminës C tek qepët e njoma promovon një sistem të shëndetshëm imunitar. Qepët e ëmbla përmbajnë substanca që luftojnë inflamacionin dhe shmangin sëmundjet e shkaktuara prej tij. Një nga faktet më interesante që duhet të dimë për qepët e ëmbla është se ato kanë një përmbajtje 6% më të lartë të sheqerit dhe më të ultin të substancave të sulfurit, të cilat i japin aromën pikante qepëve të tjera.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Qepë e kuqe me varg (500 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *