Patëllxhan Ferma

100.00 L

Përshkrim

Patëllxhani është një ndër perimet që njihet për vlerat e tij të shëndetshme. Kultivimi i tij është shumë i lehtë, pasi ai është i përshtatshëm me të gjithë llojet e klimave. Patëllxhani është një nga ushqimet që nuk përmbajnë nivele të larta të pesticideve dhe përfitimet e tij shëndetësore janë vërtet të dukshme. Parandalon kancerin, mbron trurin, ka indeks të ulët glicemik, përshpejton humbjen e peshës, përmban pak karbohidrate dhe yndyra, redukton inflamacionin kronik në trup, ul kolesterolin dhe presionin e gjakut, është burim i shkëlqyer i hekurit

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Patëllxhan Ferma”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *