Kopër

20.00 L

Përshkrim

Kopra është një produkt i cili ju ndihmon për një shëndet më të mirë. Degët, farat dhe rrënjët e koprës janë pjesë përbërëse të çajeve për pastrimin e organizmit, vaji esencial, i cili e lufton fryrjen, qetëson dhimbjen e barkut dhe zorrëve, si dhe vepron kundër helmimit. Kopra njihet si një burim i shkëlqyer i kaliumit, burim i mirë i manganit, dhe burim i shkëlqyer i vitaminave. Në cilësinë e përgjithshme të përmbajtjes ushqyese veçohen flavonoidet dhe kuercetina, glikozidet e ndryshme të cilat kanë efekt të fuqishëm antioksidant. Koprën ruajeni në pjesën e frigoriferit për perime deri në katër ditë, edhe pse më së miri është të përgatitet të njëjtën ditë pas blerjes, sepse duke qëndruar e humbet aromën.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kopër”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *