Petka (500gr)

350.00 L

Përshkrim

Petkat janë gatim tradicional i zonës së Juglindjes së Shqipërisë. Ato përgatiten me miell fshati dhe vezë të freskëta prej pulave të zonës. Janë pjesë e traditës më të mirë shqiptare. Gatuhen në mënyra të ndryshme, me gjalp të freskët, me salca të ndryshme, me erëza, me fruta të thata etj.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Petka (500gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *