Fasule trenare (500 gr)

325.00 L

S’ka stok

Përshkrim

Fasulja është një produkt që nuk i mungon kurrë tryezave tona. Ferma Jone është munduar të zgjedhë zonat më tradicionale të prodhimit të fasules. Ne kemi marrë fasulen Trenare në Miras të Devollit, aty ku ka origjinën kjo lloj fasuleje. Shija e saj karakteristike e dallon këtë fasule nga të tjerat. Karakteristikë e saj është zierja e shpejtë dhe shtimi që bën vetvetiu gjatë gatimit. Ne ju këshillojmë që një natë më parë se ta gatuani fasulen ta vendosni në një enë me ujë. Kjo ndihmon që fasules t’i dalin gazrat. Këshillohet që t’i hidhni një lugë çaji sheqer.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Fasule trenare (500 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *