Fasule pllaqi laroshe (500 gr)

325.00 L

S’ka stok

Përshkrim

Fasulja Pllaqi Laroshe përdoret në kuzhinat tona për receta të ndryshme. Ajo është e famshme për tavën e dheut me pllazi, sallatë ruse, sallatë me perime etj. Vlerat e saj ushqyese janë të shumta pasi është e pasur edhe me hekur si dhe me magnez. Ferma Jone e merr në Miras të Devollit, aty ku tradita e prodhimit të Pllaqive është e hershme dhe autoktone.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Fasule pllaqi laroshe (500 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *