Kanella Pluhur (100 gr)

140.00 L

Përshkrim

Kanella përgatiti nga lëvorja e trupit dhe e degëve të bimës së Kanellës që ndodhet në vende tropikale të Azisë. Është një nga erëzat më të vlerësuara me aromë të fortë dhe të veçantë. Gjen përdorim në pastiçeri por, e përzier me karafil dhe arrën e indit. Përdoret edhe për aromatizimin e gjelbrave, për qëllime shëndetësore duke i pirë si çaj. Ajo ndikon në lehtësimin e sëmundjeve të aparatit të frymëmarrjes, për të përmirësuar tretjen, lehtësimin e kollës, në raste ftohjesh si dhe për mëlçinë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kanella Pluhur (100 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *