Fara Liri (200 gr)

80.00 L

Përshkrim

Fara e lirit (e njohur dhe si fara e linit) është mjaft e njohur dhe e përdorur si një bimë shumë e vlefshme për vlerat e saj mjekësore për mijëra vite.

Ajo është e pasur me Omega 3, 6, 9, proteina, vitamina, lignane (element antikancerogjen), fibra, etj.

E njohur prej shumë shekujsh si mrekulli e bimëve, fara e linit jo vetëm parandalon kancerin. Ajo gjithashtu lufton kolesterolin dhe sheqerin e lartë.

Kurse ka efekt pastrues tek zorrët, forcon kockat, sistemin imunitar dhe sistemin nervor. Gjithashtu kjo bimë ka veti antidepresive.

Jo vetëm kaq, fara e linit parandalon sëmundjet reumatizmale, rrit përqendrimin, po ashtu vlen dhe në rastet e sëmundjeve të lëkurës.

Përdorimi nuk duhet t’i kalojë 1.5 lugë gjelle fara lini në ditë. Mund të përdoret si farë ose nëse keni probleme me stomakun, merreni në formë pluhuri. Mund ta përdorni në gjellë, supë, kos, mund ta zieni dhe ta pini si çaj.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Fara Liri (200 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *