Erba Cipola (Barishtja e qepujkave) (100 gr)

200.00 L

S’ka stok

Përshkrim

Barishtja e qepujkave është e pasur me kripëra minerale, vitamina A, B, C dhe acid glikolik. Falë përbërjes së saj bima ka efekte të mëdha kuruese, duke e nisur që nga aknet e infeksionet bakteriologjike deri tek efektet e saj tretëse. Nëse e keni në shtëpi e ju pickon një mushkonjë, mjaft ta lyeni vendin më një nga fijet e bimës dhe skuqja e kruajtja do t’ju largohet menjëherë. Ajo konsiderohet si një ilaç për zemrën dhe, në saj të cilësisë së saj kardio-tonike, stimulon qarkullimin e gjakut. 100 gram të kësaj barishteje në ditë përmbushin kërkesat e përditshme të vitaminës C.

Përmbajtja

100 gram ka 30 kalori

Kolesterol 0

Sodë 3 mg

Kalium 296 mg

Fibra 2.5 g

Proteina 3.3 g

Sheqerna 1.9 g

Karbohidrate 4.4 g

Vitamina A 4.353 njesi

Vitamina C 58,1 mg

Kalcium 92 mg

Hekur 1,6 mg

Magnezium 42 mg

Në kuzhinë Barishten e qepujkave duke pasur shije delikate mund ta përdorni kudo, në sallata, kur gatuani patate, peshk, mund t’ia shtoni omletës dhe vajit të ullirit dhe uthullës që të marrë shijen e saj.

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Erba Cipola (Barishtja e qepujkave) (100 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *