Nirvana (Çaj i Zi) (50 gr)

445.00 L

Përshkrim

Përmban: (Çaj të Zi, Mollë, Kanellë, Bajame,Vanilje Pluhur). Çaji i zi është plot me antioksidantë, prandaj është luftues i mirë i kolesterolit , ai gjithashtu përmban komplekse të quajtur TF-2 që shkakton vdekjen e qelizave të kancerit e që lejon qelizat e shëndetshme të gjalla, andaj studiuesit kanë sugjeruar që çaji i tillë është i dobishëm në parandalimin e kancerit pasi ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve riprodhuese të tilla si kanceri i zorrës së trashë, kancerin ovarian, dhe kancerin e prostatës, ndërsa studimi tjetër tregon se çaji i zi parandalon kancerin oral e që ju referohet personave që përdorin produktet e duhanit. Në bashkëveprim me përbërësit e tjerë̈ si kanella, bajamet apo vanilja këto veti përforcohen duke e bërë akoma më të çmuar këtë çaj. Vetëm një filxhan çaj NIRVANA ofron një përqëndrim më të mirë, pa nervozizëm̈m dhe ankth se sa një dozë kafeje. Ndërsa studiuesit këshillojnë 4 gota çaji NIRVANA në ditë, do tju ndihmojë në zvogëlimin e stresit. Ky çaj përmban tanin, kimikate të cilat është zbuluar se rrisin imunitetin në trupin e njeriut. Çai NIRVANA ju dhuron një shije të mrekullueshme plot aromë të mirë, duke përforcuar vlerat ushqyese, kanella është antibakteriale, sot ajo është e njohur shkencërisht dhe për aftësinë e saj për të ulur kolesterolin në gjak. Është gjithashtu një antidot i mirë për të ndihmuar tretjen, bajamet janë të pasura me vitamine E, ndërsa Vanilja ju qetëson sistemin nervor.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nirvana (Çaj i Zi) (50 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *