Kungull butternut (1 kg)

180.00 L

Përshkrim

Kungulli mund të “mbushë” një menu të tërë, nga antipasta te ëmbëlsira, pasi ka shumë “virtyte” dhe çdo pjatë që ka kungull do të jetë e shijshme dhe e shëndetshme. Kungulli përmban proteina, fibra, kalcium, hekur, potas, fosfor, vitamina A, B1, B2 dhe C.

Vetitë e kungullit
Kungulli ka shumë veti. Duke nisur nga tuli që përmban karotenoide. Edhe farat e kungullit janë të rëndësishëm, pasi përmbajnë fitosterol, melenë dhe fitolecitinë. Farat kanë edhe rolin e ilaçit, pasi largojnë nga zorra e trashë krimbat.
Por jo vetëm kaq. Farat e kungullit janë edhe në gjendje të lehtësojnë inflamacionin e lëkurës dhe të parandalojnë çrregullimet në rrugët urinare.

Informacion shtesë

Peshë 1 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kungull butternut (1 kg)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *