Turmerik Rrënjë (Curcuma Longa) (100 gr)

210.00 L

S’ka stok

Përshkrim

Erëza e Turmerikut me ngjyrë portokalli, e njohur për përdorimin e saj në kuzhinën indiane lufton kancerin me anë të një përbërësi të quajtur kurkumin. Një antioksidues i fuqishëm. Ka efekte luftuese kundër kancerit në të gjitha fazat e zhvillimit të tumoreve. Kurkumën mund ta përdorni në sumë, në sallatë, në mish ose makarona. Është një antiseptik natyral, ka fuqi antibakteriale dhe shërben si një dezinfektues në rast çarje ose djegie. E kombinuar me lule lakrën është zbuluar se kurkuma parandalon kancerin e prostatës. Frenon kancerin e gjirit nga përhapja në mushkëri, parandalon dhe vret melanomën. Redukton riskun e leuçemisë, është një detostifikues natyral për mëlçinë. Parandalon zhvillimin e sëmundjes së Alzhemerit. Mund të parandalojë përhapjen e metastazave. Është një antiinflamator natyral që punon njësoj si medikamentet kundër inflamacionit. Është një përbërës natyror kundër dhimbjeve. Mund të ndihmojë për rënien nga pesha. Në mjekësinë kineze, Kurkuma përdoret për të trajtuar depresionin. Meqenëse ka veti antiinflamatore, Kurkuma është një trajtues natyral për të gjithë format e artritit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Turmerik Rrënjë (Curcuma Longa) (100 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *