Ferma Ime

Vezë të pjekura në domate

444c9af5-f234-4f8f-b32f-32d0c4603d31.jpg

Përbërësit:

8 domate të mëdha

8 vezë

150 gr gjalpë

50 gr djathë parmezan

1 tufë majdanoz

Kripë

piper

Përgatitja:

Qëroni domatet, dhe në çdo domate vendosni pak gjalpë dhe vendosni për një kohë të shkurtë në furrë. Pastaj në çdo domate vendosni nga një vezë, kripë, piper, parmesan dhe majdanozin e copëtuar dhe piqeni për rreth 10 minuta. Mund ta shërbeni të ngrohtë ose të ftohtë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?