Ferma Ime

Vezë e pjekur në salcë beshamel

64676b4b-aa6c-4c5d-b33e-708b3adcf980.jpg

Përbërësit:

6 vezë

50 gr gjalpë

2 gota qumësht të ngrohtë

100 gr kaçkavall

kripë

Përgatitja:

Nxehni gjalpin, vendosni miellin, pastaj gradualisht shtoni qumështin dhe vazhdimisht përzieni. Shtoni pak kripë. Në një enë të madhe hidhni gjysmën e salcës beshamel, hidhni vezët dhe spërkatni pak me kripë dhe hidhni edhe gjysmën tjetër të salcës. Mbuloni përmbi me djathë kaçkavall dhe vendosni në furrë. Kur të jetë gati, hiqeni dhe shërbejeni të ngrohtë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?