Ferma Ime

Supë me patate dhe vezë

dd7346fa-be0a-4f4c-9edc-e0a1907e03f5.jpg

Përbërësit:

4 patate

4 copë suxhuk

1 qepë

5 vezë

3 lugë miell

1 lugë spec të bluar jo pikant

Vaj

Majdanoz

2 gjethe dafine

1 lugë gjelle erëza

Përgatitja:

Në vaj hidhni qepën e copëtuar imët, pastaj shtoni miellin dhe specat e grirë dhe përzieni me ujë. Hidhni gjethet dafine dhe erëzat e thata. Pastaj shtoni patatet që i keni prerë në kocka të imëta. Pas 15 minutave, shtoni salsiçen e prerë në feta dhe vazhdoni ta zieni për rreth 20 minuta. Rrisni shpejtësinë e ngrohjes dhe sapo të vlojë hidhni një vezë të papërpunuar dhe lëreni në ngrohje deri sa të jetë gati. Në fund hidhni ca majdanoz të copëtuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?