Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ferma796/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Sallatë me rukola, domate qershi dhe thjerrëza - Ferma Ime

Ferma Ime

Sallatë me rukola, domate qershi dhe thjerrëza

Përbërësit

2 duar plot me rukola

1 dorë domate qershi, ose 1 domate e madhe

1/2 kupë thjerrëza të pagatuara , që kur gatuhen bëhen pak a shumë 2/3 kupë

2 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle aceto balsamike

Arra të copëtuara

Ujë për të gatuar thjerrëzat

Kripë

Piper

Përgatitja

Lërini thjerrëzat në ujë për rreth 2 orë (kjo ndihmon që të gatuhen më shpejt).

Derdhni ujin ku keni lënë thjerrëzat, shtoni ujë të freskët, pak kripë, dhe ziejini deri sa thjerrëzat të zbuten, por ende ta ruajnë formën (të miat u gatuan për rreth 20 min).

Ndërkohë që thjerrëzat ziejnë pastroni rukolën dhe vendoseni në enën që do shërbeni sallatën.

Pastroni  dhe prisni domatet dhe shtojini dhe ato tek rukola.

Pasi thjerrëzat janë zier, lëreni pak minuta të ftohen e më pas shtojini në sallatë.

Shtoni arrat, kripë, piper, e në fund përzierjen e vajit të ullirit me aceton balsamike.

Përziejeni mirë sallatën dhe shijojeni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?