Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ferma796/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Qofte vegjetariane - Ferma Ime

Ferma Ime

Qofte vegjetariane

Përbërësit:

3 karrota

1/2 e lulelakrës

1 brokoli

2 thelpinj hudhre

1 vezë

gjysmë luge e vogël pluhur qepe

1 lugë e vogël krip

gjysmë luge e vogël piper i zi

2 gota thërrime buke

Përgatitja:

Në blender, bluani karrotat, lulelakrën, brokolin, hudhrën, vezën, qepën pluhur, kripën, piperin e zi. Shtoni 1 e 1/4 e thërrimeve të bukës dhe vazhdoni t’i bluani.

Pasi masa të jetë gati, formoni forma rrumbullake në formë të qofteve. Qoftet para se ti piqni i futni në thërrimet e bukës. Mund t’i fërgoni në vaj për 10 minuta, apo t’i piqni në furrë për 25 minuta në 200 gradë. Mund t’i shoqëroni me salcën tuaj të preferuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?