Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ferma796/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Pite e shpejtë me patate - Ferma Ime

Ferma Ime

Pite e shpejtë me patate

Përbërësit:

150-200 gr miell

2 vezë

4 patate të prera në kube

Qumësht

Kripë

Ujë

1 thelb hudhër

Piper

2 gota jogurt

2 gota kos

Përgatitja:

Nga vezët, mielli, qumështi, uji dhe kripa, bëni një brumë pak më të trashë se krepat. Ngrohni furrën në 220 gradë. Lyeni tepsinë ose vendosni letër për pjekje dhe ngrohni mirë dhe më pas derdhni në të patatet e përziera me brumin si dhe me purenë e hudhrës, pastaj piqeni për rreth 20 minuta. Hidhni jogurtin e përzier me kosin dhe piqeni për disa minuta të tjerë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?