Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ferma796/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Patate me lulelakër dhe kërpudha - Ferma Ime

Ferma Ime

Patate me lulelakër dhe kërpudha

Përbërësit:

2 patate mesatare

2 kërpudha

2 copa lulelakër

Kripë

Piper

vaj ulliri

Përgatitja:

Patatet, pasi i kemi larë, i ziejmë në ujë me kripë me gjithë lëkurë. I presim përgjysmë për së gjati dhe ua boshatisim

mesin me ndihmën e një thike. Në një tigan me gjalpë të nxehur, skuqim kërpudhat e prera hollë. Kur ato të kenë marrë

ngjyrë, shtojmë lulelakrën e zier dhe pasi i skuqim për 2-3 minuta së bashku, i kalojmë në mikser ku shtojmë kripë e

piper sipas dëshirës. Me masën e përgatitur mbushim patatet dhe i pjekim në 200 gradë për 20-30 minuta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?