Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/ferma796/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36
Brusketa me avokado - Ferma Ime

Ferma Ime

Brusketa me avokado

Përbërësit:

2 feta bukë

6 feta proshutë krudo

1 avokado i pjekur mirë

gjethe sallate

½ limoni

2 lugë majonezë

2 lugë panë

1 thelb hudhër e vogël

Piper

kripë

Përgatitja:

Në një tigan skuqim fetat e proshutës për 5 minuta afërsisht që të bëhen krokante. Më pas i vëmë në një pjatë me letër kuzhine për t’u hequr yndyrën e tepërt.

Avokadon e ndajmë në mes, i heqim bërthamën dhe pasi ta qërojmë e ndajmë në feta jo shumë të holla dhe i lyejmë me pak lëng limoni. Sallatën e ndajmë me dorë në copa jo shumë të vogla. Përziejmë majonezën me panën, pak hudhër të shtypur, kripë dhe lëngun e limonit të shtrydhur

Thekim fetat e bukës, i lyejmë me pak salcë, vëmë pak sallatë, proshutën në copa jo të mëdha si dhe feta avokado. E spërkasim sipër me salcën dhe e konsumojmë menjëherë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Open chat
1
Scan the code
Përshëndetje! Si mund t\'ju ndihmojmë?