Kantina Kokomani Sheshi i Zi

1 ,400.00 L

Përshkrim

Kjo verë prodhohet nga kantina “Kokomani”. Është një varietet autokton i lashtë i lindur në komunat Eminas, Shesh, Sauqet të zonës kodrinore të Shqipërisë Qendrore. Kjo është një verë e qëndrueshme, me trup të plotë, e shprehur dhe e larmishme në aroma dhe shumë e ekuilibruar. Sheshi i Zi pas fermentimit përsoset për 6 muaj në fuçi Lisi Francez. Këshillohet përshtatja e verës me gatime tradicionale të mishit të pulës, viçit, mishra gjaku dhe djathëra të staxhionuar.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kantina Kokomani Sheshi i Zi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *