Verë Nurellari, Lavardar 2017

1 ,300.00 L

Përshkrim

Prodhohet nga Kantina “Nurellari”. Lvardar ësthë e prodhuar ekskluzivisht nga rrushi autokton Debina e Bardhë rritur nga familja Nurellare në vreshtin kodrinor rrëzë malit të Tomorrit. Kujdesi shumë i veçantë si në vreshta dhe gjatë procesit të fermentimit në temperaturë të ulët të kontrolluar rreptësisht, sjell këtë verë të balancuar mirë me karakteristika aromatike të ruajtura në vartësi dhe strukturës së tij unike. Preferohet të konsumohet me prodhimet e detit dhe pasta.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Verë Nurellari, Lavardar 2017”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *