Sinap (200 gr)

198.00 L

Përshkrim

Sinapi ka përqindje të larta proteinash, mikroelementesh dhe minerale si: kalcium, magnez, kalium dhe niacin. Sinapi ka kalori të pakta dhe yndyrë të ulët me mungesë tipike të

kolesterolit. Shumë studiues kanë raportuar mbrojtjen e ofruar nga vaji i Sinapit kundër mikroorganizmave të tilla si: E.Coli. Eksperimentet laboratorike kanë treguar se ngrënia

e farës zvogëlon rrezikun e shfaqjes të disa formave të caktuara të kancerit, veçanërisht zorrës së trashë dhe stomakut.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Sinap (200 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *