Qiqër e zeze (250 gr)

205.00 L

Përshkrim

Qiqrat e zeza me ngjyrë të veçantë. Ka shumë fibra dhe hekur, aromë të fortë krahasuar me qiqrat që ne njohim. Varieteti i Zi ndryshon jo vetëm nga ngjyra por edhe nga masa që është më e vogël. Me lëkurë të ashpër gjithashtu edhe me vlera të ndryshme ushqyese. Qiqrat e zeza përmbajnë tre herë shumën e fibrave dhe janë shumë më të pasura me hekur se sa qiqrat e bardha. Përdoret në gatime të ndryshme si supa, sallata, peshk, kremra etj. Vendi i origjinës Itali.

Informacion shtesë

Peshë 0.25 g/kg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Qiqër e zeze (250 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *