Kantina Medaur, Verë Zagore

1 ,600.00 L

Përshkrim

Kjo verë prodhohet nga kantina “Medaur”. Vera Zagore prodhohet nga vinifikimi i tre kultivarëve në sasi pothuajse të barabartë. Kallmeti Kabërnet Sauvignon dhe Ançelotës. Vera e prodhuar ka aromën karakteristike të Kallmetit, shijen e Kabërnetit dhe ngjyrën dhe trupin e Ançelotës. Shërbehet në temperaturën 16 gradë. Shoqërohet me mish, djathëra, pasta, çokollata dhe fruta.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kantina Medaur, Verë Zagore”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *