Gojiberry (Lycium Barbarum) (100 gr)

310.00 L

S’ka stok

Përshkrim

Mana e kuqe tibetiane GOJI është fruti më i shëndetshëm në Tokë. Është përdorur që prej 3000 vjetësh në Malet e Himalajeve, Tibet, ku është konsideruar si “thesar kombëtar” dhe cilësohet si “çelësi i rinisë së përjetshme”. Përmirësimet e para vërehen që në 2 javët e para të përdorimit.

Rrit jetëgjatësinë dhe mirëqenien e përgjithshme të organizmit. Pengon zhvillimin e kancerit, dobëson qelizat tumorale. Redukton efektet negative të kimioterapisë. Mbron shëndetin e syve. Përmirëson përqendrimin, largon marramendjen. Trajton problemet me veshkat dhe mëlçinë.

Lehtëson dhimbjet e artritit. Rrit nivelin e energjisë në organizëm. Lehtëson tretjen, përshpejton metabolizmin. Mbron ndaj rrezatimit UV. Përmban vitaminë C (7 herë më shumë se portokallet), Vitaminë A, B1, B2, B6, E, kalcium, zink, bakër, selen, hekur (15 herë më shumë se spinaqi). Anti-inflamator, anti-bakterial, anti-fungal. E pasur me fibra dhe antioksidantë, pa yndyrna, pak kalori.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Gojiberry (Lycium Barbarum) (100 gr)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *